Čím sa líši antiperspirant proti nadmernému poteniu od klasického?

Každý antiperspirant je určený na to, aby znížil potenie. Nie každý vám ale “sadne” a občas treba vyskúšať viac druhov. Ak je potenie zvykli ste si kúpiť bežný produkt z drogérie, ktorý použijete každý deň.
Pri nadmernom potení ale potrebujete účinnejší prípravok. Aký je medzi nimi rozdiel?

Ako fungujú antiperspiranty

Čím sa líši antiperspirant proti nadmernému poteniu od klasického?

Antiperspiranty obsahujú aktívne zložky, hlinité soli, ktoré upchajú potné žľazy. Tuhé, tekuté a aj antiperspiranty v spreji  sa na pokožke zmenia na gél, ktorý sa ľahko dostane do žliaz. Obsah alkoholu urýchľuje zaschnutie hlinitých solí, ale citlivú pokožku môže podráždiť. Ak vám antiperspirant spôsobuje svrbenie alebo pálenie vymeňte ho za iný typ bez alkoholu určený pre citlivú pokožku.

Perspi Guard Sensitive je vyrobený špeciálne pre citlivú pokožku a je možné použiť ho aj na slabiny a oblasť tváre. Ideálny je aj pre ľudí, ktorý sú alergický na zložky klasických antiperspirantov. Podráždenie môže spôsobovať aj parfumované produkty, preto sú tie s označením “sensitive” obvykle bez vône.
Problém s nadmerným potením

Účinok antiperspirantov je samozrejme dočasný, obyčajné by sa mali nanášať každý večer po sprchovaní. Pri bežnom potení je táto ochrana postačujúca, zbavíte sa potenia aj zápachu. Antiperspirant proti nadmernému poteniu má vyššiu účinnosť a postačí ho aplikovať 1-2 krát týždenne.

Extra účinné prípravky proti poteniu ako Perspi Guard Maximum 5 sú vhodné aj pri hyperhidróze. Perspi Guard je číra tekutina bez vône, ktorú môžete používať nie len do podpazušia, ale aj na dlane, nohy, triesla alebo čelo. Nadmerné potenie sa týka celého tela a preto je zloženie prispôsobené používaniu aj na citlivejších miestach, na ktoré sa bežné antiperspiranty neodporúča aplikovať.